مبلمان کودک
سرویس خواب کودک
تور هنگ كنگ
تبليغات در اينترنت
سرویس خواب کودک
پشتيباني سايت
تور هنگ كنگ
سئو سايت
تور پوكت
تور تايلند
دیزل ژنراتور
سرویس خواب نوجوان
طراحی سایت ارزان
آخرين اخبار گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارنامه عملكرد گمرك ايران از نگاه وزير اقتصاد

دكتر علي طيب‌نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مراسم رونمايي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمامي عمليات‌ها در گمرك به صورت الكترونيك انجام مي‌شود و ارتباط بين گمرك و ساير دستگاه‌ها در داخل سيستم و برخط است.

اين اقدامات درآمدهاي گمركي را تا درصد بسيار زيادي افزايش داده است. در سال 93 كه سال اول بهره‌برداري از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي بود درآمدهاي گمركي 86 درصد افزايش داشت و اين روند همچنان ادامه داشته و در سال‌جاري تاكنون درآمدهاي گمركي 40 درصد افزايش يافته است.
وي ادامه داد: امروز وقتي كالا از مبدأ بارگيري مي‌شود با هماهنگي‌هاي به عمل آمده اطلاعات مربوط به كالا در سامانه ثبت مي‌شود. علاوه بر اين مواردي مانند ارزش كالا،‌ به صورت پيش‌فرض در سامانه وجود دارد.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/29  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

پايان عمر كارت‌هاي بازرگاني يكبار مصرف كليد خورد

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد كه يكي از قابليت‌هاي ويژه آن اعتبارسنجي هوشمند دارندگان كارت‌هاي بازرگاني و در مجموع ذي‌نفعان گمرك است.

اتصال به سازمان امور مالياتي جهت كنترل اعتبارسنجي ذي‌نفعان شامل صاحبان كارت‌هاي بازرگاني، حق‌العمل‌كاران امور گمركي، شركت‌هاي حمل‌ونقل و حتي اعتبارسنجي پرسنل فعال آنها از تازه‌ترين قابليت‌هاي ويژه سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي است.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/29  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

رونمايي رسمي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي

 

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، قابليت‌هاي جديد سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي كه به دست توانمند دانش‌پژوهان داخلي و با مشاركت كارشناسان دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران اجرايي شده است در راستاي تكميل گمرك الكترونيك و تكميل روند هوشمندسازي فرآيند انجام تشريفات گمركي پياده‌سازي و اجرايي شده است.
تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي بدين شرح است:
 
اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع گمركي
تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا با اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع امور گمركي تكميل و تبادل الكترونيكي اطلاعات ميان انبارهاي سازمان بنادر و گمرك آغاز شد.
براساس اين برنامه در گام اول و در منطقه ويژه شهيد رجايي قبض انبار الكترونيك انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي از طريق سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي به بارنامه متصل شده و با فراهم شدن اين امكان، خروج كانتينرهاي موضوع بارنامه‌هاي اظهاري به گمرك بعد از صدور پروانه‌هاي الكترونيكي از محوطه‌هاي بندري و انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي امكان‌پذير خواهد بود. دريافت الكترونيكي اين اطلاعات در راستاي پوشاندن خلاء موجود و با توجه به مدل تبادل داده سازمان جهاني گمرك برمبناي دريافت اطلاعات بارنامه‌ها از مبدأ انجام مي‌شود و با اجرايي شدن اين برنامه، تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا تكميل خواهد شد.
برنامه اصلي گمرك دسترسي به مانيفست بار كشتي‌ها و يا اصطلاحاً كريرها در زمان تخليه بار و صدور تالي بوده و اين موضوع  اجرايي شده است.
مانيفست كشتي فهرست كل كالاهاي موجود در كشتي است كه در اختيار ناخداي هر كشتي بوده و در زمان تخليه از روي مانيفست كشتي، اصطلاحاً تالي تخليه صادر مي‌شود و سپس به چندين بارنامه و هر بارنامه به نام يك شخص تقسيم مي‌گردد. بنابر اعلام گمرك اطلاعات مانيفست كشتي، اطلاعات قابل اتكايي هستند و در صورت ورود اطلاعات براساس تالي تخليه در بنادر، زنجيره داده‌ها در سامانه جامع گمركي تكميل و كليه اطلاعات ورودي برمبناي مانيفست الكترونيكي، بارنامه، قبض انبار، اظهارنامه و بيجك انبارها تقاطع‌گيري مي‌شود و عملاً امكان تخلف از بين مي‌رود.
پروژه درب خروج هوشمند


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/29  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك

گمرك ايران تسهيلات ويژه اي براي حمايت از توليد و صادرات با استفاده از سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در نظر گرفته است .

جهت اطلاع از متن كامل بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك و تسهيلات ويژه اي كه گمرك ايران براي حمايت از توليد كنندگان و صادر كنندگان در نظر گرفته است مي توانيد اينجا را كليك نماييد .

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/28  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي

 

كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود

مديركل دفتر صادرات گمرك ايران از قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي خبر داد و اعلام كرد: كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين موضوع در سمينار صدور مجوزهاي الكترونيكي جهت رويه صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزي كه با حضور نمايندگان 20 وزارتخانه و سازمان مجوزدهنده برگزار گرديد، مطرح شد.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/28  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

دريافت اطلاعات كالاهاي ورودي از 870 شركت حمل‌ونقل قبل از اظهار به گمرك

اطلاعات كالاهاي ورودي قبل از اظهار به گمرك از طريق 870 شركت كشتيراني و فورواردري به گمرك ارائه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين اطلاعات از طريق مانيفست الكترونيكي دريافت و در سامانه جامع امور گمركي تجميع مي‌شود و شركت‌هاي حمل‌ونقل در صورتي مي‌توانند نسبت به صدور ترخيصيه اقدام نمايند كه قبلاً اطلاعات محموله‌هاي خود را از طريق مانيفست الكترونيكي در سامانه جامع گمركي ثبت كرده باشند. در سامانه جامع گمركي برخلاف گذشته كه اطلاعات مانيفست كالا به صورت دستي و غيرقابل صحت‌سنجي به گمرك ارائه مي‌شد، اطلاعات مانيفست كالا قبل از ورود به گمرك به صورت الكترونيك از شركت‌هاي حمل‌ونقل دريافت مي‌شود.بر
اساس اطلاعات مانيفست الكترونيكي بارنامه به نام صاحبان كالا صادر ونهايتا ترخيصيه از روي بارنامه صادر مي شود و يك شماره بارنامه در زمان تسويه حساب به صاحب كالا داده مي شود .
 به هنگام اظهار الكترونيكي اظهار با همان شماره بارنامه صورت مي گيرد و زمانيكه صاحب كالا قصد دارد تا كالاي خود را به گمرك اظهار نمايد به صورت الكترونيكي با وارد نمودن شماره بارنامه اطلاعات صاحب كالا از روي مانيفست الكترونيكي بر روي اظهارنامه الكترونيكي واردات در سامانه جامع گمركي درج مي گردد.
 اين اطلاعات پردازش شده در انجام تشريفات گمركي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.بر اين اساس تمامي شركت‌هاي كشتيراني و حمل‌ونقل دريايي جهت صدور  ترخيصيه ابتدا بايد مانيفست كالاهاي خود را به صورت الكترونيكي در سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي ثبت نمايند. اين كار هم‌اكنون با مشاركت بسيار خوب انجمن كشتيراني و شركت‌هاي حمل‌ونقل دريايي و فورواردرها انجام مي‌شود . در تازه‌ترين آمار تعداد شركت‌هايي كه از طريق مانيفست الكترونيكي اطلاعات محموله‌هاي خود را قبل از اظهار به گمرك ارسال مي‌نمايند به 870 شركت رسيده است.

 

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

اطلاعات تكميلي از توقيف محموله ۱۵۰تني قاچاق موز

معاون وزير جهاد كشاورزي از توقيف محموله ۱۵۰ تني موز قاچاق در مرز بازرگان خبر داد.

محمد علي طهماسبي گفت: برخي واردكنندگان اين محصول در مرز قصد داشتند كم‌اظهاري كنند، اما گمرك با هوشياري با آنان برخورد كرد.
محمدعلي طهماسبي امروز در حاشيه اولين همايش كشت بافت درخصوص ورود دوباره ميوه‌هاي قاچاق به كشور اظهار كرد: با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سازمان تعزيرات حكومتي براي برخورد با قاچاق در بخش ميوه همكاري‌هاي گسترده‌اي انجام شد و بايد از فعاليت‌هاي آنها در اين خصوص قدرداني شود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

كشف يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق

 

يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق به كمك سامانه مانيتورينگ ترانزيت توسط مأموران گمرك كشف و ضبط شد.

يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي اقدام به اظهار ترانزيت داخلي يك كانتينر كالا با عنوان كارتن خالي در يكي از گمركات ورودي به مقصد يكي از گمركات داخلي مي‌كند كه مأموران گمرك با رصد اين محموله از اتاق مانيتورينگ دفتر نظارت بر ترانزيت مستقر در ستاد مركزي گمرك ايران به مغايرت اطلاعات ورودي مشكوك ومراتب را جهت بررسي و فك پلمپ كشور مبدأ و ارزيابي دقيق كالا به گمرك مبدأ اعلام مي كنند.
متعاقباً پس از ارزيابي كامل محموله توسط گمرك مبدأ مشخص مي‌گردد كه قسمت جلو درب ورودي كانتينر به طرز ماهرانه‌اي با كارتن خالي پوشانده شده است اما در رديف‌هاي انتهايي كارتن‌هاي حاوي لوازم آرايشي جاسازي شده است. با توجه به رويه ترانزيت و به استناد ماده 61 قانون امور گمركي و اظهار خلاف واقع توأم با اسناد خلاف، اين كالا مشمول قاچاق شده و پرونده قاچاق تشكيل و جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذيصلاح ارجاع مي‌شود.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

كشف ماده مخدر شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ توسط مأموران گمرك

مأموران گمرك ايران مقدار 3كيلو و 150 گرم ماده مخدر از نوع شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ كشف كردند.

مأموران گمرك مرز رازي در محوطه نقطه صفر مرزي ميان ايران و تركيه، ابتدا به يك خودروي سواري كاپوتاژي كه بدون سرنشين رها شده بود مشكوك و تصميم به بازرسي خودرو مي‌گيرند كه در بازرسي‌هاي فيزيكي مورد خاصي از خودرو كشف نمي‌شود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي

گمرك ايران از اضافه شدن دو تبصره به مواد 82و87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي در راستاي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد داخل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، دولت با ابلاغ مصوبه‌اي دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي اضافه نمود.
با ابلاغ اين مصوبه و در راستاي حمايت از توليد داخل و سرعت در صدور 9 قلم كالاي كشاورزي مشمول قانون تمركز كه وزارت جهاد كشاورزي مسئوليت آن را عهده‌دار است انگيزه تبديل به ورود قطعي آن كاهش مي‌يابد. در حالي كه كشورمان توان بالايي را در توليد گندم ،برنج و ساير محصولات داراست منطقي است كه با حمايت تعرفه‌اي ميل به ورود قطعي اين قبيل كالاها از طريق رويه ورود موقت كاهش يابد.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

مواد اوليه و تجهيزات خطوط توليد مستقيماً به درب خروج گمركات مي‌روند

فرود عسگري معاون فني و امور گمركي گمرك ايران در گزارشي آخرين اقدامات گمرك براي حمايت از واحدهاي توليدي را تشريح كرده است .

اين گزارش را در ادامه مي‌خوانيد:
«در بحث ترخيص كالاهاي واحدهاي توليدي بايد اشاره كنم كه اطلاعات آنها در سامانه جامع گمركي تجميع و خدمات ما به توليدكنندگان الكترونيكي شده است و براساس اين اطلاعات خيلي از آنها مشمول كار كارشناسي در گمرك نمي‌شوند و كسي كه مواد اوليه دارد يا تجهيزات خط توليد آورده است به محض اظهار به صندوق و درب خروج هدايت مي‌شود.
 در 40 روز اخير ميزان اظهارنامه‌هايي كه مشمول كارشناسي مجازي نمي‌شود، افزايش پيدا كرده است و چيزي نزديك به 47 درصد اظهارنامه‌هاي ما در گروهي قرار مي‌گيرد كه نيازي به كارشناسي ندارد و به كمك سامانه‌هاي الكترونيكي مستقيماً به صندوق و درب خروج مي‌رود و بارگيري مي‌شود. مانند مواد اوليه كارخانه‌ها، فعالان مجاز اقتصادي، كالاهاي سرمايه‌اي و... بنابراين چيزي حدود47 درصد اظهارنامه‌ها مشمول كار كارشناسي نمي‌شود. در واقع اين اعتمادي است كه گمرك به اين گروه از واردكنندگان كرده است.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/26  | ۰۰ | نویسنده : krgs |

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك

 

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك اعلام شد.

يكي از نكات مهم در مورد ترخيص كالا از گمرك كه در پاره‌اي مواقع سبب كند شدن فرآيند ترخيص يا اصطلاحاً توقف كالا در گمرك مي‌شود، صدور مجوزهايي است كه بايد توسط سازمان‌ها و نهادهاي مختلف صادر و توسط صاحبان كالا يا نمايندگان آنها به گمرك ارائه شود. اين مجوزها عموماً جنبه كنترلي و بازرسي دارند و هدف از صدور آنها اين است كه كالاهاي وارداتي غيراستاندارد از نظر سلامتي، بهداشتي، ايمني، فرهنگي، زيست محيطي و ساير موارد وارد كشور نشود. قابل ذكر  است كه در مورد كالاهاي نيازمند ارائه مجوز تا زماني كه اين مجوزها به گمرك ارائه نشود، ترخيص آنها امكان‌پذير نيست و ممكن است به اين دليل مدت زيادي كالا در گمرك متوقف شود كه طبيعي است مسئوليت اين امر صرفاً متوجه صاحب كالا يا سازمان مجوزدهنده است و ارتباطي با گمرك و عملكرد آن ندارد. خوشبختانه با راه‌اندازي سامانه  الكترونيكي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك به نحو قابل توجهي از ميزان مشكلات صاحبان كالا براي دريافت مجوزهاي ورود كاسته شده و اين كار به صورت غيرفيزيكي از طريق اتصال سامانه مزبور به سيستم‌هاي الكترونيكي سازمان‌هاي همجوار صورت مي‌گيرد.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/19  | ۰۴ | نویسنده : krgs |

انتصابات جديد

با صدور احكامي از سوي معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و سرپرست گمرك خسروي منصوب شدند.

براساس احكام ابلاغي علي رحيميان معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران، اكبر اكبرزاده به سمت مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و مسلم احمدي‌نصر به سرپرستي گمرك خسروي منصوب شدند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/19  | ۰۴ | نویسنده : krgs |

اضافه شدن 28 گمرك به گمركات كارشناسي كشور

تعداد گمركاتي كه در آنها كارشناسي اظهارنامه‌ها به صورت مجازي انجام مي‌شود با اضافه شدن 28 گمرك جديد به 72 گمرك افزايش يافت.

يكي از اقدامات مهم گمرك در الكترونيكي كردن فرآيندهاي گمركي، موضوع كارشناسي متمركز يا Expert Pool است.
در گذشته بين كارشناس و ارباب‌رجوع ارتباط مستقيم در گمركات وجود داشت كه اين امر فساد را در سيستم اداري افزايش مي‌داد. اما با راه‌اندازي كارشناسي متمركز (مجازي) در گمرك ايران، بعد از اينكه اشخاص اظهارنامه را ارائه مي‌كنند، كار كارشناسي بدون ارتباط مستقيم ميان كارشناس و ارباب‌رجوع در اسرع‌وقت به صورت مجازي انجام مي‌گيرد. با اجراي چنين سامانه‌‌اي همه گمركات كشور در قالب يك گمرك ديده مي‌شوند و بخش عظيمي از كارها به‌صورت الكترونيكي صورت مي‌گيرد و از نيروهاي كارشناسي در تمامي گمركات به نحو شايسته و بهينه‌اي در فضاي مجازي استفاده مي‌شود و از بسياري خطاها، تخلفات و مراجعات بي‌مورد جلوگيري مي‌شود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/15  | ۰۳ | نویسنده : krgs |

برگزاري دومين جلسه هم‌انديشي تسهيل صادرات

دومين جلسه هم‌انديشي تسهيل صادرات در هفته اخير به رياست عبدالرضا غلامي، مديركل دفتر صادرات گمرك در ساختمان مركزي گمرك برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين جلسه با محوريت تسهيل صادرات و صدور مجوزهاي الكترونيكي آغاز شد و نمايندگان سازمان‌هاي مختلف نظرات خود را مطرح كردند.
فيروزه خيالي، سرپرست اداره كل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران در اين جلسه به پرسش‌ها و ابهامات مربوط به صدور مجوزهاي الكترونيكي پاسخ داد.
در اين جلسه همچنين نمايندگان سازمان‌هاي دامپزشكي، محيط زيست، استاندارد، توسعه تجارت، حفظ نباتات، ميراث فرهنگي، بورس و شوراي‌عالي مناطق آزاد و ويژه تجاري، وزارت جهاد كشاورزي، وزارت بهداشت و درمان، شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي و بانك مركزي حضور داشتند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/15  | ۰۳ | نویسنده : krgs |

فراخوان بورسيه تحصيلي گمرك ويژه افراد مسلط به زبان اسپانيايي

هفتاد و دومين برنامه ( fellowship) سازمان جهاني گمرك به زبان اسپانيايي و از تاريخ 18 ارديبهشت 96 لغايت 26 خرداد در خصوص مدرنيزاسيون و اصلاحات گمركات و تحت برنامه ظرفيت سازي سازمان جهاني گمرك برگزار مي شود.

شرايط احراز اين دوره به شرح ذيل مي باشد:

    دانش كافي در زمينه هاي فني
    تسلط به زبان اسپانيايي (نوشتاري و گفتاري-  مصاحبه تلفني  صورت ميگيرد.)
    داشتن حداقل 5 سال سابقه فعاليت در گمرك
    حداكثر سن كانديداي معرفي شده  45 سال  باشد
لذا از كليه واجدين شرايط فوق دعوت مي گردد با تكميل و ارسال فرم درخواست پيوست، تقاضاي خود را حداكثر تا 15 بهمن ماه 1395 به دفتر همكاريهاي بين الملل ارسال و از وصول آن اطمينان حاصل نمايند.
بديهي است به تقاضاهاي واصله پس از تاريخ فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/13  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

طرح جديد وزارت صنعت،گمرك و مركز اصناف براي حمايت از تجارت رسمي

همگام با برنامه‌هاي دولت براي حمايت از تجارت رسمي و مبارزه با عرضه كالاي قاچاق، طرح جديد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرك و مركز اصناف و امور بازرگانان اجرايي مي‌شود.

براساس اين طرح كه حمايت ويژه ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به همراه دارد، واردات برندهاي خارجي انحصاراً توسط نمايندگي‌هاي رسمي، ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختيار گمرك قرار مي‌گيرد و گمركات موظفند صرفاً كالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش كه در سامانه ثبتارش ثبت شده ترخيص نمايند.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/13  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

بانك اطلاعات سامانه الكترونيكي TSC

انقلاب ديجيتال در گمرك ايران صرفاً محدود به رويه‌هاي گمركي نبوده و حتي اين فن‌آوري چگونگي ارزشگذاري كالا را هم تحت پوشش خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ،  انجام اين اقدامات علاوه بر حذف سليقه‌هاي فردي در ارزشگذاري كالا موجب تسهيل و روان‌سازي تجارت شده و به اذعان بسياري عدالت در ارزشگذاري كالايي را به دنبال داشته است. خداكرم اسكندري مديركل دفتر بررسي و تعيين ارزش و تعرفه گمرك درخصوص مهمترين دستاورد گمرك الكترونيك در بخش ارزشگذاري كالايي بيشتر توضيح مي‌دهد:


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/13  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

تعرفه واردات انواع خودروهاي هيبريدي

تعرفه واردات انواع خوردهاي هيبريدي اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، خودروهاي سواري هيبريدي با حجم موتور1000تا 1500سي سي در رديف تعرفه 87032210، 1500تا 2000سي سي در رديف تعرفه 87032311 ،2000تا 2500 سي‌سي در رديف تعرفه 87032321 و بيشتر از 2500 تا 3000 سي‌سي در رديف تعرفه 87032331جداول تعرفه‌اي مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندي مي‌شوند.

واردات خودروهاي سواري هيبريدي مشمول 4 درصد حقوق ورودي به ازاي هر دستگاه برمبناي ارزش سيف است.
واردكنندگان خودروهاي هيبريدي مي‌بايست 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده و 4 درصد ماليات علي‌الحساب هم پرداخت كنند.
خودروهاي هيبريدي مجاز به واردات ابتدا در كميته فني خودرو بررسي و تصويب شده و سپس جهت اجرا به گمرك ابلاغ مي‌شود.
واردكنندگان خودروهاي هيبريدي در اولين گام مي‌بايست مجوز ثبت سفارش را از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ نمايند.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/13  | ۲۳ | نویسنده : krgs |

دو انتصاب جديد در گمرك

با صدور احكام جداگانه‌اي از سوي دكتر كرباسيان رئيس كل گمرك ايران، سرپرست گمرك استان قزوين و همچنين سرپرست دفتر نظارت بر ترانزيت منصوب شد.

براساس احكام يادشده عليرضا صدريخواه شيخ‌آبادي با حفظ پست سازماني به سرپرستي دفتر نظارت بر ترانزيت منصوب شده است. نامبرده پيش از اين مديركل گمرك استان قزوين بود.
همچنين طي حكم ديگري از سوي رئيس كل گمرك ايران، سرپرستي گمرك استان قزوين به رضا نيكروشت محول گرديده است.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/10/11  | ۰۰ | نویسنده : krgs |
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>