مبلمان اداری کلاسیک
ثبت شرکت - ثبت برند
مبلمان اداری
خرید بک لینک
برچسب دیواری
ساعت دیواری
تور مالدیو پاییز 96
تور سیشل پاییز 96
تور موریس پاییز 96
تور استرالیا پاییز 96
تور آفریقای جنوبی پاییز 96
تور پوکت پاییز 96
تور آرژانتین پاییز 96
تور مراکش پاییز 96
تور تایلند پاییز 96
تور برزیل پاییز 96
فروش جوجه شتر مرغ
فروش جوجه مرغ بومی
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
سنگ تراورتن
تور پوکت
تور تایلند
طرح جديد وزارت صنعت،گمرك و مركز اصناف براي حمايت از تجارت رسمي كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

طرح جديد وزارت صنعت،گمرك و مركز اصناف براي حمايت از تجارت رسمي

همگام با برنامه‌هاي دولت براي حمايت از تجارت رسمي و مبارزه با عرضه كالاي قاچاق، طرح جديد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرك و مركز اصناف و امور بازرگانان اجرايي مي‌شود.

براساس اين طرح كه حمايت ويژه ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به همراه دارد، واردات برندهاي خارجي انحصاراً توسط نمايندگي‌هاي رسمي، ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختيار گمرك قرار مي‌گيرد و گمركات موظفند صرفاً كالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش كه در سامانه ثبتارش ثبت شده ترخيص نمايند.
يكي از مهمترين مزيت‌هاي اين طرح امكان ثبت سفارش صرفاً توسط نمايندگي‌هاي رسمي بوده و با اجرايي شدن آن امكان ثبت سفارش بنام افراد غيرمرتبط از جمله دارندگان كارت‌هاي بازرگاني يكبار مصرف وجود نخواهد داشت.
اين اقدام پس از راه‌اندازي گمرك الكترونيك در كشور امكان‌پذير شده و با توجه به الكترونيكي شدن تمامي رويه‌هاي گمركي و ارتباط الكترونيكي گمرك و سامانه ثبت سفارش هيچ مانعي براي اجرايي شدن اين طرح وجود ندارد و اطلاعات دريافتي از سامانه ثبتارش بر روي سامانه جامع گمركي مي‌نشيند و سامانه الكترونيكي گمرك هم بر روي اين اطلاعات اصطلاحاً قفل مي‌شود.
در همين ارتباط اسامي تعدادي از برندهاي مجاز كه داراي نمايندگي رسمي در كشور هستند از سوي سازمان توسعه تجارت به گمرك اعلام شده است.
اين اقدام پس از آن صورت مي‌گيرد كه با حمايت ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز و تفاهم وزارت صنعت، معدن و تجارت با مركز اصناف و امور بازرگانان ايران مقرر شده  است طرح مبارزه با قاچاق كالا با محوريت اصناف دنبال شود و مركز اصناف با هماهنگي نمايندگي‌هاي رسمي برندهاي خارجي، بر ورود و توزيع اين برندها در داخل كشور نظارت كند.
مهمترين مزيت اين طرح حمايت كه با مشاركت مركز اصناف و نمايندگي‌هاي رسمي برندهاي خارجي در كشورمان اجرا مي‌شود از تجارت رسمي و قانوني و مبارزه با كالاي قاچاق است.
براساس ماده 8مقررات صادرات و واردات، واردكنندگان كالاهاي مختلف اعم از دولتي و غيردولتي جهت اخذ مجوز ورود و ثبت سفارش بايد منحصراً به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه نمايند. همچنين براساس تبصره 1 همين ماده، موافقت با ورود كالا، مجوز ترخيص نيز تلقي شده و نياز به اخذ مجوز جداگانه نيست.
الزام به داشتن نمايندگي رسمي براي عرضه‌كنندگان كالاهاي وارداتي در ماده 4 قانون حمايت از مصرف‌كنندگان نيز آمده است و بر اين اساس واردكنندگان ملزم به ارائه سرويس و خدمات بعد از فروش مي‌باشند.
براساس ماده 4 قانون حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان كليه عرضه‌كنندگان اعم از توليدكنندگان و واردكنندگان كالاهاي سرمايه‌اي ازجمله خودرو (سنگين يا سبك)، ماشين‌آلات صنعتي، كشاورزي، راهسازي، لوازم خانگي، مصنوعات الكتريكي و الكترونيكي، صوتي، تصويري و وسايل ارتباطي مكلف به داشتن نمايندگي رسمي و تعميرگاه مجاز، تأمين قطعات يدكي و ارائه سرويس و خدمات بعد از فروش مي‌باشند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


تاريخ : ۱۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۲۹:۰۹ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>