تور آفریقای جنوبی نوروز 96
تور پوکت نوروز 96
تور هنگ كنگ
تور پوكت
تور تايلند
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

آزاد شدن صادرات 15 قلم از مشتقات مايع نفت و گاز

آزاد شدن صادرات 15 قلم از مشتقات مايع نفت و گاز

هرست 15 قلم كالاي خارج از شمول دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي جهت صادرات اعلام شد.

در راستاي اجراي ماده 20 دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي، ليست كالاهاي خارج از شمول اين دستورالعمل جهت صادرات  با توجه به استعلام به عمل آمده از سازمان ملي استاندارد، به شرح ذيل اعلام شد:
 1- تركيبات گلايكولي (مونو- دي- تري)، 2- تركيبات اتانول آمين‌ها (مونو- دي- تري)، 3- متانول، 4- ضديخ، 5- انواع اسيدها، 6- روغن ترمزي، 7- انواع رزين‌ها، 8- برش‌هاي كمتر از C5، 9- الكل‌ها و اكسو الكل‌ها، 10- اتيلن، 11- آلكيد اسيدها، 12- ايزومرهاي زايلن و مخلوط آنها (متا- ارتو- پارا)، 13- تولوئن و تركيبات آن، 14- هگزان و تركيبات آن و 15- وينيل استات مونومر
در همين زمينه عبدالرضا غلامي مديركل دفتر صادرات گمرك ايران با صدور بخشنامه‌اي، خارج شدن 15 قلم محموله‌هاي مايع نفت و گاز از ضوابط مندرج در  دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي توسط ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به گمركات اجرايي ابلاغ كرد.
متن بخشنامه به شرح زير است: پيرو بخشنامه شماره 177830/194 موضوع ماده 20 اصلاحيه دستورالعمل پيشگيري و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي، نامه شماره 2978 معاون محترم برنامه‌ريزي، نظارت و هماهنگي اقتصادي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز موضوع اعلام 15 قلم كالاهاي خارج از شمول دستورالعمل موصوف ارسال و  اعلام مي‌دارد در زمان انجام تشريفات صدور محموله‌هاي فوق‌الذكر پس از اخذ فاكتور به همراه آناليز مربوطه نمونه‌اي جهت تعيين نوع و ماهيت محموله اظهاري به آزمايشگاه استاندارد مستقر در گمرك ارسال و در صورت تأييد و مطابقت با محموله اظهاري با رعايت كليه ضوابط و مقررات مربوطه اقدام لازم معمول و درخصوص رديف‌هاي 5 (انواع اسيدها) و رديف 13 [(تولوئن و تركيبات آن) نسبت به رعايت ضوابط جاري مربوط به پيش‌سازهاي مواد مخدر (ضميمه شماره 6 فهرست مواد و داروهاي تحت كنترل تحت مراقبت هيأت بين‌المللي كنترل مواد مخدر كتاب مقررات صادرات و واردات) اقدام نمايند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۴:۳۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

آخرين خبر از صدور پروانه كارگزاران گمركي

آخرين خبر از صدور پروانه كارگزاران گمركي

 

1- پروانه‌هاي گمركي كارگزاران استان‌هاي هرمزگان، بوشهر و فارس به تدريج صادر و به استان‌هاي مربوط فرستاده خواهد شد.

خواهشمند است پيش از عزيمت براي تحويل كارت با حراست اين استان‌ها تماس حاصل فرماييد.
2- پروانه‌هاي كارگزاران از دو هفته آينده به تدريج از طريق مركز واردات و امور مناطق آزاد و ويژه فعال خواهد شد.

3- تاكنون بيش از 700 پروانه كارگزاران گمركي سال 95 صادر شده و در حال تحويل به آنان است.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۳:۳۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

صادرات كنسانتره آهن مشمول عوارض صادراتي نيست

صادرات كنسانتره آهن مشمول عوارض صادراتي نيست

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ، پيش از اين ليست اقلام مشمول عوارض صادراتي اعلام شد كه از اين ليست كنسانتره آهن حذف شده است.

با اينكه موضوع كاهش عوارض صادرات كنسانتره آهن پيش از اين به شوراي اقتصاد ارائه شده بود، اين شورا با حذف عوارض صادراتي اين محصول معدني موافقت كرد و همچنان اين مصوبه پابرجاست و ملاك عمل در گمرك است.
موضوع وضع عوارض صادراتي بر اين ماده معدني همچنان يكي از مسايل مورد بحث ميان معدن‌كاران و توليدكنندگان محصولات فولادي است و نظرات متعددي درخصوص چگونگي صادرات اين محصول معدني مطرح مي‌شود، با اين وجود فعلاً آخرين تصميم حذف عوارض صادراتي اين محصول بوده و مصوبه جديدي به گمرك ابلاغ نشده است.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۲:۵۳ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

واردات محصولات آرايشي بهداشتي تحت نظارت سازمان غذا و دارو

واردات محصولات آرايشي بهداشتي تحت نظارت سازمان غذا و دارو

واردات محصولات آرايشي، بهداشتي و دارويي از ابتداي درخواست تا انتهاي تشريفات گمركي و توزيع تحت نظارت سازمان غذا و دارو انجام مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، براساس مندرجات فصول 33 و 34 مقررات صادرات و واردات، واردات محصولات آرايشي و بهداشتي موكول به رعايت ماده 16 قانون مواد خوردني، آشاميدني و آرايشي است و گمرك موظف است پس از اخذ مجوز و تأييديه سازمان غذا و دارو نسبت به ترخيص‌ آنها اقدام نمايد، در اين خصوص تاكنون هيچ‌گونه گزارشي مبني بر ترخيص لوازم بهداشتي و آرايشي بدون اخذ مجوز سازمان غذا و دارو از سوي مراجع رسمي و حتي سازمان غذا و دارو به گمرك گزارش نشده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۲:۰۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

توضيحات معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص يك خبر

توضيحات معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص يك خبر

 

معاون وزير بهداشت و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت اظهارداشت: ضروري است كه اتخاذ هر تصميمي در اين حوزه حتماً با حضور مسئولين گمرك جمهوري اسلامي صورت گيرد.

دكتر ديناروند با بيان اينكه راه‌هاي متعدد و متنوعي براي قاچاق وجود دارد، اضافه كرد: مرزهاي طولاني كشور متأسفانه به‌طور كامل قابل كنترل نيستند و حتي ممكن است از راه‌هاي رسمي مانند مناطق آزاد و ويژه، بازارچه‌هاي مرزي و... هم سوءاستفاده شود.
وي گفت: اخيراً ارتباط برخط سامانه متمركز گمرك و سازمان غذا و دارو برقرار شده و جلوي بسياري از سوءاستفاده‌ها گرفته شده است.
وي از همكاري و هماهنگي خوبي كه بين دستگاه‌هاي مختلف به‌خصوص گمرك جمهوري اسلامي و تعزيزات حكومتي و دستگاه‌هاي اطلاعاتي، امنيتي و انتظامي با سازمان غذا و دارو وجود دارد تشكر كرد.
همچنين دكتر ديناروند در تمامس با مسئولان گمرك از برداشت رسانه‌ها در مورد توضيحات در يك جلسه ابراز تعجب كرد و گفت: موضوعات مطرح شده توسط رسانه‌ها درست نيست و من توضيح دادم كه راه هاي قاچاق متعدد است.
رئيس سازمان غذا و دارو ابراز داشت: صحبت‌هايي كه به نقل از بنده درخصوص گمرك نقل شده را تكذيب مي‌كنم زيرا واقعاً حرف‌هاي من اين نبوده است.

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۱:۰۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تسهيل تجارت ايران و روسيه با ايجاد كريدور سبز

دفتر همكاري‌هاي بين‌الملل گمرك ايران ميزبان 11 شركت صادركننده بزرگ ايران به روسيه بود و موضوعاتي درباره تسهيل تجارت در چارچوب كريدور سبز گمركي با صادركنندگان مطرح شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، گمركات ايران و روسيه قرار است كه در قالب همكاري‌هاي جديد كريدور سبز را شش ماه به صورت آزمايشي راه‌اندازي كنند و صادركنندگان ايراني به‌راحتي بتوانند از اين روش كالاي خود را بدون معطلي انجام دهند.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۲:۱۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي

 

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي اعلام شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۱:۲۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

رتبه جهاني گمرك ايران در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق

رتبه جهاني گمرك ايران در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق

مركز اطلاعات و امنيت سازمان جهاني گمرك در تازه‌ترين رده‌بندي جهاني رتبه گمركات را در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق اعلام كرد. بر اين اساس گمرك ايران پس از نيوزلند و پاكستان رتبه سوم را كسب كرده است.

رتبه سوم گمرك ايران رسماً در بيست و هشتمين اجلاس رابطين ملي رايلو آسيا و اقيانوسيه (RILO A/P) در سئول پايتخت كشور كره جنوبي اعلام شد.
در اين اجلاس، اعضا ضمن تشريك تجارب خود در امر مقابله با تخلفات گمركي با آخرين روش‌ها و عمليات مربوطه در حوزه تخلفات گمركي آشنا شدند و گزارشي از كشفيات و فعاليت‌هاي گمرك ايران در حوزه مقابله با تخلفات گمركي، مواد مخدر، انواع پيش‌ساز و روان‌گردان توسط رابط ملي گمرك ايران به اعضاي شركت‌كننده در اجلاس ارائه شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰:۳۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

گمرك در دو سال اخير نمره قبولي گرفت

گمرك در دو سال اخير نمره قبولي گرفت

رئيس كنفدراسيون صادرات ايران گفت: اقدامات گمرك در طول دو سال اخير بسيار چشمگير و عالي بوده و روند صادرات به آساني انجام مي‌شود.

محمد لاهوتي افزود: طي دو دهه اخير مي‌توان گفت كه هر روز شاهد تسهيلات گمركي به منظور كاهش روند صادرات بوديم و اكنون با الكترونيكي شدن گمرك پروسه صادرات در كوتاه‌ترين زمان انجام مي‌شود.
وي تأكيد كرد: در بخش صادرات با اقداماتي كه گمرك انجام داده مشكلي نيست و روش‌هاي خوبي براي كوتاه كردن زمان صادرات انجام شده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۹:۵۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

نحوه محاسبه تعرفه واردات انواع تلفن همراه در گمرك

نحوه محاسبه تعرفه واردات انواع تلفن همراه در گمرك

 

تعرفه واردات انواع گوشي تلفن همراه 5 درصد به ازاي هر دستگاه است.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، انواع گوشي‌هاي تلفن همراه در رديف تعرفه‌اي 85171210 جدول مقررات صادرات و واردات و سيستم بين‌المللي هماهنگ شده طبقه‌بندي كالا طبقه‌بندي مي‌شود.
 واردات انواع گوشي تلفن همراه مشمول 5 درصد حقوق ورودي بوده و علاوه بر آن 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده و همچنين 4 درصد ماليات علي‌الحساب نيز تعلق مي‌گيرد.
بنابراين گزارش، هم‌اكنون واردات اكثر برندهاي معروف انواع گوشي‌هاي تلفن همراه به صورت رسمي و قانوني آزاد است و اجازه ثبت سفارش داده مي‌شود.
گوشي‌هاي تلفن همراه به هنگام ورود در گمرك به لحاظ فني توسط نمايندگان شركت ارتباطات زيرساخت تست فني مي‌شود تا به لحاظ طول موج مجوز تاييديه اين شركت صادر شود.
در حال حاضر امكان ثبت سفارش انواع گوشي‌هاي تلفن همراه آيفون ازجمله آيفون 7 وجود دارد.
اين گزاش مي‌افزايد، در صورت واردات رسمي و قانوني انواع گوشي‌هاي تلفن همراه شماره شناسه بين‌المللي آنها در بانك اطلاعات گمرك ثبت مي‌شود.
ملاك دريافت حقوق و عوارض گمركي از گوشي‌هاي وارداتي ارزش پايه‌اي است كه توسط گمرك تعيين و بر پايه آن 5 درصد حقوق ورودي دريافت مي‌شود.
مبناي محاسبه نرخ ارز براي دريافت حقوق و عوارض گمركي نرخي است كه از طرف بانك مركزي اعلام مي‌شود.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۹:۰۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>