تور آفریقای جنوبی نوروز 96
تور پوکت نوروز 96
تور هنگ كنگ
تور پوكت
تور تايلند
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاي گمرك

گفت و گو با دكتر كرباسيان، در خصوص سامانه جامع گمركي

 

شبكه اخبار امور اقتصادي و دارايي (شادا) در چارچوب برنامه صد روز 100 اقدام با دكتر مسعود كرباسيان گفت وگو كرده است. متن اين گفت و گو را در ادامه مي خوانيد :


رئيس كل گمرك ايران مطرح كرد
صرفه جويي 40 هزار ميليارد توماني در تجارت خارجي
 
گمرك به عنوان ناظر اصلي تجارت و به مثابه نگهبان بيدار مرزها و همراه و امين واقعي صاحبان كسب و كار، بايد چنان خود را با شرايط جديد همگن سازد تا حضورش به معناي مانعي در برابر تجارت تلقي نشود. بر همين اساس گمرك جمهوري اسلامي ايران براي پيشبرد 2 هدف تسريع در ارائه خدمات و اعمال كنترل‌هاي لازم، پس از مطالعه تطبيقي وضعيت گمركات كشورهاي پيشرفته، كنوانسيون‌ها و استانداردهاي سازمان‌هاي جهاني از نيمه دوم سال 1392 استقرار سامانه جامع گمركي را در دستور كار خود قرار داد و در دي ماه سال 95 از آن رونمايي شد. براي اطلاع بيشتر از جزئيات اين سامانه، دكتر مسعود كرباسيان رئيس سازمان گمرك ايران توضيحاتي ارائه كرده كه در ادامه مي­خوانيد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۴:۳۳ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تازه‌ترين آمار تجارت خارجي كشور منتشر شد

 

تازه‌ترين آمار تجارت خارجي ايران تا ابتداي بهمن ماه سال‌جاري منتشر شد.


بر اين اساس صادرات غيرنفتي ايران به 35ميليارد و270ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 8 و37 صدم درصد افزايش داشته است.
ميزان واردات ايران در مدت يادشده به 34 ميليارد و 982 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 3 و21 صدم درصد رشد داشته است.
مازاد تراز تجاري ايران در اين مدت به مثبت 288ميليون دلار رسيد كه نشان مي‌دهد تراز تجاري كشورمان همچنان مثبت است.
ارزش دلاري تجارت خارجي ايران در 10 ماهه سال‌جاري در مجموع به 70 ميليارد و 252 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با پارسال 5 و 8 درصد رشد داشته و تجار ايراني 3 ميليارد و814 ميليون دلار بيشتر از پارسال با ساير كشورها تجارت داشته‌اند كه نشان‌دهنده بزرگ‌تر شدن تجارت خارجي ايران طي ده ماهه سال‌جاري است. مجموع ارزش تجارت خارجي ايران در 10 ماهه سال گذشته 66 ميليارد و 438 ميليون دلار بود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۳:۵۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بازديد معاون توسعه مديريت و منابع گمرك از گمركات خراسان رضوي

با حضور معاون توسعه مديريت و منابع و تني چند از مديران گمرك ايران، مهمترين مسائل و مشكلات گمركات خراسان رضوي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومي ستاد نظارت گمركات  استان خراسان رضوي، علي رحيميان معاون توسعه مديريت و منابع ضمن بازديد از بخش‌هاي مختلف گمركات خراسان رضوي، طي نشستي با مسعود عاطفي ناظر گمركات اين استان به بررسي موضوعات مطروحه درخصوص امور رفاهي، عمراني و اعتباري گمركات استان پرداخته و تصميماتي اتخاذ كردند.
در اين ديدار مرتضي عباسي خانيكي مديركل دفتر توسعه و تجهيز، ملك محمدي مديركل اداري و رفاه، مهدي جلاليان سرپرست دفتر نوسازي و تحول اداري و جمعي از مشاوران گمرك ايران نيز حضور داشتند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۳:۱۹ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اطلاعيه شماره 2 گمرك درباره برگزاري جشن روز جهاني گمرك

«حادثه آتش‌سوزي ساختمان پلاسكو در تهران كه بار ديگر صحنه‌هايي از شجاعت و فداكاري آتش‌نشانان غيور و قهرمان كشورمان را به نمايش گذاشت، موجب تأسف شديد رئيس كل، مديران و كاركنان گمرك ايران گرديد.


بي‌ترديد فداكاري، ايثار و از جان‌گذشتگي اين بزرگمردان در دل  و خاطره مردم شريف و قدرشناس ايران باقي خواهد ماند و در تارك تاريخ اين ملت خواهد درخشيد.
خانواده گمرك ايران ضمن تعزيت و تسليت به خانواده‌هاي شريف و بزرگوار آنان و نيز همكاران و همه پرسنل شريف مجموعه آتش‌نشاني براي آنان از خداوند متعال صبر جميل و اجر جزيل مسئلت مي‌نمايد.
تقارن اين حادثه دلخراش با مراسم گراميداشت روز جهاني گمرك موجب گرديد تا به دستور دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران و به نشانه احترام به جان‌باختگان حادثه مزبور، مراسم جشن روز جهاني گمرك در گمركات سراسر كشور به موعد ديگري موكول گردد.»

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۲:۵۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

6 بخشنامه جديد گمرك در خصوص واردات و صادارت

گمرك ايران در خصوص معافيت واردات شكر از ماليات برارزش افزوده ، كاغذ و مقوا ، دوراظهاري صادرات ، محيط زيست و صدور محصولات توليدي پالايشگاهي و پتروشيمي هاي مرجع بخشنامه هاي جديدي صادر كرد.


جهت دريافت متن كامل اين بخشنامه ها اينجا را كليك نماييد.

 

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۲:۲۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اطلاعيه گمرك در مورد برگزاري جشن روز جهاني گمرك

«26 ژانويه مصادف با روز جهاني گمرك فرصت مناسبي است تا گمركات سراسر كشور ضمن گراميداشت اين روز مهم نگاهي به عملكرد يك ساله خود بيندازند و در ماه‌هاي پاياني سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل؛ براي تقويت نقاط قوت تلاش بيشتري به عمل آورند.


بررسي كلي عملكرد گمرك ايران در خلال يك سال گذشته نشان مي‌دهد كه اين سازمان در اجراي توصيه‌ها و دستورالعمل‌هاي سازمان جهاني گمرك به‌خصوص تلاش براي تحقق شعار گمرك الكترونيكي كارنامه خوبي داشته و در جهت توسعه و تكميل سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي موفقيت‌هاي قابل توجهي كسب كرده است كه بدون ترديد تداوم همكاري و همفكري مديران و كاركنان گمرك در آينده موفقيت‌هاي بيشتري را نصيب اين سازمان خواهد كرد.
ضمن قدرداني از زحمات بي‌دريغ رياست كل گمرك ايران و همه همكاران عزيز در جهت ارائه خدمات مطلوب به ذي‌نفعان به اطلاع مي‌رساند كه امسال نيز به روال سه سال گذشته مراسم روز جهاني گمرك به صورت جشن و با حضور خانواده‌هاي محترم همكاران برگزار خواهد شد.»

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۱:۵۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كارنامه عملكرد گمرك ايران از نگاه وزير اقتصاد

دكتر علي طيب‌نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مراسم رونمايي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمامي عمليات‌ها در گمرك به صورت الكترونيك انجام مي‌شود و ارتباط بين گمرك و ساير دستگاه‌ها در داخل سيستم و برخط است.

اين اقدامات درآمدهاي گمركي را تا درصد بسيار زيادي افزايش داده است. در سال 93 كه سال اول بهره‌برداري از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي بود درآمدهاي گمركي 86 درصد افزايش داشت و اين روند همچنان ادامه داشته و در سال‌جاري تاكنون درآمدهاي گمركي 40 درصد افزايش يافته است.
وي ادامه داد: امروز وقتي كالا از مبدأ بارگيري مي‌شود با هماهنگي‌هاي به عمل آمده اطلاعات مربوط به كالا در سامانه ثبت مي‌شود. علاوه بر اين مواردي مانند ارزش كالا،‌ به صورت پيش‌فرض در سامانه وجود دارد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۳:۲۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

پايان عمر كارت‌هاي بازرگاني يكبار مصرف كليد خورد

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد كه يكي از قابليت‌هاي ويژه آن اعتبارسنجي هوشمند دارندگان كارت‌هاي بازرگاني و در مجموع ذي‌نفعان گمرك است.

اتصال به سازمان امور مالياتي جهت كنترل اعتبارسنجي ذي‌نفعان شامل صاحبان كارت‌هاي بازرگاني، حق‌العمل‌كاران امور گمركي، شركت‌هاي حمل‌ونقل و حتي اعتبارسنجي پرسنل فعال آنها از تازه‌ترين قابليت‌هاي ويژه سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۲:۳۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

رونمايي رسمي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي

 

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، قابليت‌هاي جديد سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي كه به دست توانمند دانش‌پژوهان داخلي و با مشاركت كارشناسان دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران اجرايي شده است در راستاي تكميل گمرك الكترونيك و تكميل روند هوشمندسازي فرآيند انجام تشريفات گمركي پياده‌سازي و اجرايي شده است.
تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي بدين شرح است:
 
اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع گمركي
تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا با اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع امور گمركي تكميل و تبادل الكترونيكي اطلاعات ميان انبارهاي سازمان بنادر و گمرك آغاز شد.
براساس اين برنامه در گام اول و در منطقه ويژه شهيد رجايي قبض انبار الكترونيك انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي از طريق سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي به بارنامه متصل شده و با فراهم شدن اين امكان، خروج كانتينرهاي موضوع بارنامه‌هاي اظهاري به گمرك بعد از صدور پروانه‌هاي الكترونيكي از محوطه‌هاي بندري و انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي امكان‌پذير خواهد بود. دريافت الكترونيكي اين اطلاعات در راستاي پوشاندن خلاء موجود و با توجه به مدل تبادل داده سازمان جهاني گمرك برمبناي دريافت اطلاعات بارنامه‌ها از مبدأ انجام مي‌شود و با اجرايي شدن اين برنامه، تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا تكميل خواهد شد.
برنامه اصلي گمرك دسترسي به مانيفست بار كشتي‌ها و يا اصطلاحاً كريرها در زمان تخليه بار و صدور تالي بوده و اين موضوع  اجرايي شده است.
مانيفست كشتي فهرست كل كالاهاي موجود در كشتي است كه در اختيار ناخداي هر كشتي بوده و در زمان تخليه از روي مانيفست كشتي، اصطلاحاً تالي تخليه صادر مي‌شود و سپس به چندين بارنامه و هر بارنامه به نام يك شخص تقسيم مي‌گردد. بنابر اعلام گمرك اطلاعات مانيفست كشتي، اطلاعات قابل اتكايي هستند و در صورت ورود اطلاعات براساس تالي تخليه در بنادر، زنجيره داده‌ها در سامانه جامع گمركي تكميل و كليه اطلاعات ورودي برمبناي مانيفست الكترونيكي، بارنامه، قبض انبار، اظهارنامه و بيجك انبارها تقاطع‌گيري مي‌شود و عملاً امكان تخلف از بين مي‌رود.
پروژه درب خروج هوشمند


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۱:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك

گمرك ايران تسهيلات ويژه اي براي حمايت از توليد و صادرات با استفاده از سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در نظر گرفته است .

جهت اطلاع از متن كامل بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك و تسهيلات ويژه اي كه گمرك ايران براي حمايت از توليد كنندگان و صادر كنندگان در نظر گرفته است مي توانيد اينجا را كليك نماييد .

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۷ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۱:۵۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>